Materská škola NMNV

TOPlist

Prejdi na obsah

Hlavné menu:


Bezpečne na ihrisku TSK

Projekty

DETSKÉ DOPRAVNÉ IHRISKO
Projekt „BEZPEČNE NA IHRISKU - BEZPEČNE NA CESTE“
Materská škola Nové Mesto nad Váhom elokované pracovisko Ul.Dibrovova
Participatívny komunitný rozpočet Trenčianskeho samosprávneho kraja


Detské dopravné ihrisko sme začali budovať v roku 2019 v spolupráci s Mestom Nové Mesto nad Váhom, ako zriaďovateľom materskej školy, kedy dostalo detské dopravné ihrisko novú podobu. Zrekonštruovali sme povrch ihriska, vytvorili kruhový objazd, cesty, priechody pre chodcov, cesty, zakúpili zvislé dopravné značky a obnovili sme vodorovné dopravné značenie.
Deti zo všetkých Materských škôl v Novom Meste nad Váhom sa tu formou zážitkového učenia a hry učia o pravidlách cestnej premávky. Využívanie dopravného ihriska sa nám v praxi osvedčilo, ale kvôli vysokým počtom detí potrebujeme doplniť a zakúpiť detské dopravné prostriedky a vybavenie ihriska.
Projektom
BEZPEČNE NA IHRISKU – BEZPEČNE NA CESTE sme sa zapojili do participatívneho komunitného rozpočtu TSK s cieľom získať dotáciu na vybavenie dopravného ihriska. S podporou verejnosti bol projekt úspešný a Materská škola získala dotáciu 2 200EUR. Cieľom využívania dopravného ihriska je pripraviť deti na samostatný a zodpovedný pohyb v cestnej premávke, v praktických situáciách uplatňovať zásady bezpečného správania sa na cestách, dodržiavať postupy a pravidlá v simulovaných dopravných situáciách, učiť sa správať v role chodca a cyklistu a v praktickej činnosti uplatniť relevantné informácie.


Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu