Materská škola NMNV

TOPlist

Prejdi na obsah

Hlavné menu:


Dopraváčik

Projekty

Detské dopravné ihrisko
v elokovanom pracovisku Materskej školy Ul.J.Kollára č.25


Projekt DOPRAVÁČIK – Participatívny komunitný rozpočet


Detské dopravné ihrisko sme začali budovať v roku 2015, kedy sme získali grant od Nadácie Volkswagen Slovakia ,,Bezpečne na cestách“. Nadácia nás finančne podporila pri revitalizácii a v spolupráci s Mestom Nové mesto nad Váhom ako zriaďovateľom materskej školy dostalo detské dopravné ihrisko v novembri 2015 novú podobu. Zrekonštruovali sme povrch ihriska, vytvorili kruhové objazdy a chodníky, zakúpili zvislé dopravné značky, semafory a kolobežky a obnovili sme vodorovné dopravné značenie.
Deti zo všetkých Materských škôl v Novom Meste nad Váhom sa tu formou zážitkového učenia a hry učia o pravidlách cestnej premávky. Využívanie dopravného ihriska sa nám v praxi osvedčilo ale kvôli vysokým počtom detí potrebujeme väčšiu hernú plochu.
Projektom DOPRAVÁČIK sme sa zapojili do participatívneho komunitného rozpočtu mesta s cieľom získať dotáciu na zrevitalizovanie druhej časti školského dvora a tak pokračovať v budovaní dopravného ihriska. S podporou verejnosti bol projekt úspešný a Materská škola získala dotáciu 1500 EUR. S využitím dotácie sa nám podarilo dopravné ihrisko dobudovať v októbri 2017.
Cieľom využívania dopravného ihriska je pripraviť deti na samostatný a zodpovedný pohyb v cestnej premávke, v praktických situáciách uplatňovať zásady bezpečného správania sa na cestách, dodržiavať postupy a pravidlá v simulovaných dopravných situáciách, učiť sa správať v role chodca a cyklistu a v praktickej činnosti uplatniť relevantné informácie.

PaedDr. Dana Chmelová
riaditeľka MŠ


Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu