Materská škola NMNV

TOPlist

Prejdi na obsah

Hlavné menu:


Školská zrelosť

POVINNÉ PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE

ŠKOLSKÁ ZRELOSŤ - tzv. odklad školskej dochádzky


Vzhľadom na zmeny v predprimárnom vzdelávaní a súčasnú epidemiologickú situáciu Vám prinášame v skratke informácie týkajúce sa povinného predprimárneho vzdelávania resp.odkladu dochádzky do základnej školy.

Ak si nie ste istí, či by Vaše dieťa malo v septembri nastúpiť do základnej školy a chceli by ste aby dieťa navštevovalo ešte jeden rok materskú školu postup je nasledovný :

- objednajte sa na vyšetrenie školskej pripravenosti dieťaťa do CPPPaP Nové Mesto nad Váhom

- ak CPPPaP odporučí, aby vaše dieťa pokračovalo v plnení povinného
predškolského vzdelávania (odklad školskej dochádzky), potrebujete aj písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast

Potrebnú dokumentáciu : písomný súhlas z CPPPaP, písomný súhlas detského lekára a Vašu žiadosť o pokračovanie povinného predškolského vzdelávania je potrebné odovzdať materskej škole, ktorú dieťa navštevuje.

Môže nastať aj prípad, že nemáte záujem, aby dieťa nastúpilo v septembri do základnej školy a nechcete ani aby navštevovalo naďalej materskú školu. Potom je potrebné požiadať riaditeľku materskej školy o povolenie individuálneho vzdelávania dieťaťa.

Ak si nie ste istí zrelosťou a pripravenosťou dieťaťa do základnej školy, neviete či máte žiadať o vyšetrenie v CPPPaP, poraďte sa s triednou učiteľkou dieťaťa. Pani učiteľky deti poznajú, vedia ich profesionálne diagnostikovať a poradia Vám či je pre dieťa vhodné nastúpiť do 1.ročníka základnej školy.


Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu